Nordic walking & SKI


Szczególnie atrakcyjne położenie obiektu wśród terenów zielonych, poprzeplatanych drogami, dróżkami i ścieżkami o różnych nawierzchniach skłoniło mnie do powołania w maju 2009r. grupy Nordic Walking LM TEAM. Każdy chętny może do nas dołączyć i skorzystać z porad instruktora.

Zapewniam, że przy chodzeniu techniką Nordic Walking zaangażowanych jest do 90% mięśni, odpowiednio stymulowany układ oddechowo-krwionośny, wyprostowana sylwetka i oczywiście spalane zbędne kalorie – prawdziwie czynny wypoczynek!

Na obiekcie można wypożyczyć kijki do Nordic Walking.

Wyznaczono 3 podstawowe trasy –LM-1, LM-2 i LM-3 o różnej konfiguracji i nawierzchni, dokonano ich oznaczenia a w przyszłości będzie opracowana charakterystyka czasowo-odległościowa i energetyczna.
Należy zauważyć, że na kortach można grać w sezonie letnim, natomiast Nordic Walking można uprawiać przez cały rok kalendarzowy, do czego zachęcamy.

Od 15 lat w listopadzie wyjeżdżamy do Zakopanego na biesiadę tenisową, by uroczyście zakończyć sezon i obcować z przyrodą Tatr. Wydarzeniem wartym odnotowania było wejście na Kasprowy Wierch z Kuźnic przy dopisującej, cudownej pogodzie. W ubiegłym roku przeszliśmy piękną trasę z Doliny Chochołowskiej na Grzesia i z powrotem, co udokumentowane jest na zdjęciach w galerii.

W sezonie zimowym duża część tenisistów uprawia sporty zimowe.
Wspólne wyjazdy narciarskie do Livigno stały się tradycją od 5-ciu lat.
Jazda po profesjonalnie przygotowanych alpejskich stokach Austrii i Włoch, z tak doskonałą infrastrukturą, dostarcza narciarzom wiele radości, mocnych wrażeń i niezapomnianych przeżyć.
W galerii zamieszczono zdjęcia z amatorami białego szaleństwa na wspomnianych stokach.

 

Uproszczona mapa poglądowa tras NORDIC WALKING z kortów tenisowych LM:

Czas przejścia jednej z tras od 1 do 1.5 godz.

Objaśnienia: